MSV SYSTEMS / Vývoj a inovace

Divize Innovation

Výzkum, vývoj, a především praktické využití výsledků jsou klíčovou součástí filozofie naší společnosti. Od počátku naší existence jsme věděli, že nechceme být jen obyčejnou výrobní firmou. Chtěli jsme hledat nové příležitosti a dávat život novým řešením.

Proto jsme v roce 2008 jako jedni z prvních v Česku založili Technologické centrum. V něm se dlouhodobě zabýváme pravidelnými změnami produktů, produkčních řad, výrobních procesů, technologií a dalších služeb a operací. Cílem každého takového projektu je, aby navrhované změny přinesly skutečné vylepšení dosavadních produktů nebo postupů a bylo je možné s vysokou pravděpodobností použít v reálné výrobě.

Chci vědět více o inovacích

Ohýbačka inovace MSV Systems
2008
založení centra

Patříme mezi nejstarší technologická centra v Česku

30+
patentů

Jsme získali na základě naší výzkumné činnosti

15+
inženýrů

Špičkových techniků, kteří nám pomáhají s vývojem

20+
studentů

Jsme zapojili do práce na našich projektech

„Kdybych měl v kapse poslední korunu, dal bych ji bez váhání do vývoje.“

 

Miroslav Krejčík
majitel a zakladatel MSV SYSTEMS CZ

 

O MSV Systems
plastové trubky

Nové příležitosti

Za dobu existence vzniklo v našem technologickém centru již více než 30 patentů. Mezi naše úspěšná řešení patří například elektrické krimpování nebo vývoj thermoformingu

Dveře do našeho technologického centra jsou otevřeny také studentům. Ti zde mají prostor spolupracovat se špičkovými odborníky na reálných projektech a mohou také předkládat a testovat vlastní návrhy z nichž se mnohé daří uvádět do praxe.

Školy, se kterými spolupracujeme:

Logo VOS Liberec
Logo Technická univerzita Liberec

Naše inovační projekty

MSV Innovation - vertikalni vetrna elektrarna

Vertikální větrné elektrárny

V současnosti se tým inženýru vývojového centra zabývá vývojem vertikálních větrných elektráren na principu maglev generátoru o výkonu až 3kW. 

MSV Innovation - geopolymery

Geopolymery

V našem vývojovém centru jsme ve spolupráci s UniCre vyvinuli geopolymerní materiál pro použití v energetice, slévárenství a tepelné technice. Výhodou tohoto materiálu je vysoká tepelná odolnost a variabilní tepelná kapacita a vodivost. 

MSV Innovation - uniplasma

Plazmová modifikace povrchů

Mezi naše úspěšné inovační projekty patří technologická linka UNIPLASMA, jejíž princip je založen na využití technologie nízkoteplotního plazmového výboje. Linka umí modifikovat povrchy různých materiálů za účelem zvyšování adheze a smáčivosti a lze ji využít nejen v průmyslových oborech, ale i ve zdravotnictví a zemědělství. Do procesu lze zařadit i materiály se specifickými vlastnostmi, které nelze modifikovat jinými běžně využívanými metodami.

Inovační centrum MSV

MSV Innovation - nápady
Nápady
MSV Innovation - návrhy
Návrhy
MSV Innovation - prototypování
Prototypování
Zaplétání do forem - robot MSV Systems
Testování
MSV Innovation - konstrukce
Konstrukce
Formy na rámu - zpracování plastových trubek manuální
Praxe

Kontaktujte nás

Máte dotazy nebo poptávku? Obraťte se na naše odborníky. Sídlo společnosti najdete v Liberci, projekty realizujeme po celém světě. Hovoříme česky, anglicky a německy.

msv@msv-systems.cz +420 486 131 180

kontaktní formulář